Budownictwo jest gałęzią gospodarki, która bardzo szybko się rozwija. Jednocześnie każdy kolejny etap prac musi być jak najlepiej optymalizowany. Chodzi o to, aby przy jak najmniejszym nakładzie sił, w jak najkrótszym czasie, przy jak największej dokładności oraz w najwyższej jakości procesu, wykonać kolejne zadania i etapy budowy. I tak jak przy wykładaniu tynków stosuje się urządzenia nazywane wyrzutniami, które pozwalają bardzo szybko położyć tynk, jednocześnie czyniąc to dokładnie i odpowiednio, tak przy przygotowaniu posadzek wykorzystuje się mixokreta.
0 Komentarze
Prawidłowo wykonana wylewka zapewnia podstawę pod terakotę, deski podłogowe, czy panele. To od jakości wylewki zależy, czy nie będą się one wypaczać, odklejać albo nawet pękać. Wylewki samopoziomujące ułatwiają dobre wypełnienie nierówności i stworzenie gładkiego, równego podłoża. Dowiedz się, jakie są ich rodzaje i jak je stosować.
Wylewka podłogowa, zwana również jastrychem czy szlichtą jest podkładem podłogowym, na którym następnie można umieścić, panele podłogowe, terakotę czy innego rodzaju podłogę. Jaki rodzaj wylewek jest najczęściej wybierany i czym różni się wylewka cementowa od innych rodzajów jastrychu? Na te pytania odpowiadamy we wpisie na naszym blogu.
Podłoga to jeden z najbardziej istotnych elementów każdego budynku, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym oraz konstrukcyjnym. Podstawą każdej podłogi jest posadzka, a żeby była trwała, należy w odpowiedni sposób przygotować dla niej podkład. Wylewki anhydrytowe stosowane są najczęściej w domach jednorodzinnych i stanowią świetną bazę pod panele, parkiet czy płytki. Równie często wykorzystuje się ją także w budynkach użyteczności publicznej. W jaki sposób prawidłowo wykonać wylewkę anhydrytową?
|
|